גדר עץ עשה זאת בעצמך – למה גדרות עץ הן הבחירה האופטימלית? | אורדילן

גדר עץ – Wood Fence

בית עם גינה הוא חלום שמשותף לרבים, ובשנים האחרונות הוא גם חלום שמוגשם ע"י רבים. על-מנת לשדרג עוד יותר את החלום ואת הגינה, כדאי לעטוף אותה בגדר מעץ, שגם תספק לבעלי הבית פרטיות והגנה וגם תשדרג את הגינה מבחינה אסתטית.

למה גדרות עץ הן הבחירה האופטימלית?

ישנם חומרי גלם נוספים המשמשים להקמת גדרות ובפרט האבן, האלומיניום והברזל.

אמנם גם גדר מאבן או ממתכת עשויה להיות מרשימה מאוד, אולם בחירת עץ לגדר שמקיפה גינה מלבלבת היא בכל זאת האופציה האופטימלית. הסיבה לכך פשוטה: עץ הוא חומר הגלם שמספק את החיבור הטוב ביותר גם לסביבה, גם לטבע וגם למרכיבים האחרים של הגינה.

בנוסף להרמוניה המלבבת גדר עץ גם מקרינה סביבה שורשיות, יציבות, חוסן ובה בעת גם רכות, בריאות וצמיחה – וגם לכל אלה יש תרומה ליופייה של הגדר.

כמובן שניתן גם לשלב את העץ עם חומרים אחרים וליצור גדר שהיא סינרגיה של עץ ואבן למשל. אגב, בימינו ניתן למצוא גדרות עץ גם במרפסות שמש שדייריהן מבקשים לעצמם פרטיות.

על מה חשוב להקפיד כשמתקינים גדר מעץ?

התקנת גדרות עץ היא מלאכה פשוטה למדי ובמיוחד אם מקפידים על כמה כללים פשוטים.

ראשית, מומלץ בחום לפעול על פי הפתגם המוכר "סוף מעשה במחשבה תחילה", ובפרט לתכנן בקפידה את מבנה הגדר ואת ממדיה. עוד חשוב להחליט אם הגדר תהיה אורכית או רוחבית, כלומר האם החיבור של לוחות עץ לגדר ייעשה כשהם מונחים האחד על השני או שמא זה לצד זה. בנוסף יש לבחור בין לוחות צרים רבים יחסית לבין לוחות יותר רחבים (ואז כמותם קטנה יותר).

בחירה נוספת היא מידת הריווח – מה יהיה המרווח בין לוח ללוח, וזאת בהתאם לעד כמה חשובה לכם הפרטיות כשגם לאסתטיקה יש משקל.

כל ההחלטות הנ"ל הן בעיקר אסתטיות, ומהן יש לגזור את כמות הלוחות ואת הממדים של כל לוח עץ. כדאי תמיד לקנות קצת יותר לוחות עץ לגדרות (בסביבות ה-10% יותר) כדי שלא להיתקע באמצע העבודה מכל סיבה שהיא.

איך להתאים סוג עץ לגדר?

לוחות עץ לגדרות ניתן ליצור מכל עץ, כשהאופציות העיקריות הן איפאה, אורן ובמבוק.

גדר עץ מאיפאה נהנית ממראה יוקרתי מאוד בזכות המראה המרשים עד מאוד של עץ טרופי זה שמגיע אלינו מיערות הגשם של ברזיל (ואגב, כדאי לדעת שהרשויות במדינה הדרום אמריקאית הגדולה מקפידות על כריתה מבוקרת של עץ זה).

גדרות עץ מאורן נהנות ממחיר אטרקטיבי מאוד, כשאמנם עץ זה נחשב פחות יוקרתי ביחס לאיפאה אולם גם לאורן פיני יש בהחלט מראה נאה מאוד.

גדר במבוק מייצרת מראה אחר, יותר קליל וכזה שמשדר תחושות של חופש.

התקנת גדר עץ

התקנת גדרות עץ אינה מסובכת מדי, ובפרט אם העץ הנבחר הוא במבוק או אורן (או כל עץ רך או חצי קשה אחר).

התקנת גדר מעץ איפאה מחייבת קדיחת חורים עם מכשיר ייעודי. בחלק מהמקרים מורכבים לוחות העץ על גבי עמודי ברזל, ואם כך הדבר רצוי להקפיד על ברזל מגולוון שלא יחליד ולא ייהרס.

שולחן על הדשא עם גדר מעץ

התקנת גדרות עץ היא מלאכה פשוטה למדי ובמיוחד אם מקפידים על כמה כללים פשוטים

 

אולי יעניין אותך קריאה נוספת על:

גדר עץ עשה זאת בעצמך – למה גדרות עץ הן הבחירה האופטימלית? | אורדילן
5 (100%) 1 vote
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>