תמונת רקע 8 - אורדילן

אנחנו מרבים להשתמש בעצים, למגוון רחב של מטרות – חובבי הנגרות שבינינו בונים בעזרתו רהיטים שונים, בעלי מפעלים וחברות זקוקים למשטחי עץ גדולים כדי לאחסן ולשנע סחורות, גם למי שזכה בבית עם גינה ורוצה להוסיף לה פרגולה ו/או דק עץ הוא פיתרון מעולה, והאפשרויות עוד רבות ומגוונות.

מחסן עצים הוא המקום שממנו הכל מתחיל. בניגוד לשמו, מחסן העצים הוא לא רק המקום בו מאוחסנים העצים אלא גם המקום אליו יכול כל מי שמשתמש בעץ למטרה כזו או אחרת להגיע ולקבל הכוונה ועצות יקרות ערך בדרך לתוצאה המיוחלת – כך שבין אם אתם נגרים חובבים ובין אם אנשי מקצוע בתחום עיבוד העץ או ייצור מוצרי העץ, בין אם אתם זקוקים לחומר גלם ובין אם למוצר מוגמר דוגמת משטחי עץ, בכל מקרה מחסני עצים הם המקום שאליו כדאי להגיע.

המוצרים שמציעים מחסני עצים

מחסני עצים מציעים מבחר רחב של סוגי עצים:

* משטחי עץ – משטחים בשלל מידות, חדשים ומשומשים, ובמבחר דגמים לכל צורך ומטרה.

* עצים גושניים – העצים הפופולריים בקטגוריה זו הם האורן, האלון והסידר. ניתן למצוא עץ גושני (כלומר כזה המגיע כגוש אחד) מרובע או מעוגל, בכל גודל שתרצו כמעט. בדרך כלל משמשים עצים אלה לפרגולות או כתמיכה אסתטית במיוחד לתקרות.

* עץ חתוך למידה הרצויה – בין אם אתם בונים דק, מקימים גדר, רוצים להוסיף גלריה לחדר או יוצרים כל רהיט שהוא מעץ, במחסן עצים תוכלו למצוא את העץ המתאים ביותר למטרה. הצוות המקצועי במחסן ישמח לחתוך את העץ הנבחר בגודל המדויק בהתאם לתוכניות שלכם, ובמידת הצורך אף יסייע לכם ליצור את התוכניות ולהבין מהן המידות הנכונות ביותר.

סוגי עצים הנמצאים במחסן עצים

בכל מחסן עצים תמצאו מגוון רחב של סוגי עצים. בין הרווחים שבהם:

* עץ לבן – מהמשפחה של עצי האורן. רך ונוח לעיבוד ובה בעת חזק למדי, ועל כן זוכה לפופולאריות רבה במיוחד. כדאי לדעת שכריתה מבוקרת דואגת כי העצים החזקים לא ייכרתו (כדי שגנים מוצלחים במיוחד יוכלו להמשיך להפיץ את עצמם).

* איפאה – אחד העצים היותר מרשימים שגדלים עלי אדמות. בית הגידול העיקרי שלו הוא יערות הגשם של ברזיל, שבשנים האחרונות מפקחת על כריתתו ודואגת שהיא תתבצע כך שהיערות לא יוכחדו לחלוטין. האיפאה מיתמר לגבהים של עד 60 מטר, ומתאפיין בעמידות גבוהה במיוחד. צבעו כהה ועמוק.

* מהגוני – עץ יוקרתי במיוחד. כמו האיפאה, גם המהגוני (תולענה בעברית) הוא עץ טרופי חזק מאוד, יחסית לעצים הקשים משקלו הסגולי נמוך יחסית ובנוסף הוא מתאפיין בגוונים אדמדמים מרשימים.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *