בחירת עץ לבניית גדר עץ

ישנם חומרי גלם שונים שמתאימים להקמת גדר, ומעל לכולם מתבלט העץ. גדרות עץ מתאפיינות ביתרונות רבים, הן מבחינה פרקטית והן מבחינה אסתטית, והן תמיד ממלאות את ייעודן ובמקביל מרחיבות לנו את הלב. על-מנת שגדר עץ אכן תממש את הפוטנציאל ותהיה הטובה ביותר שאפשר, חשוב לבצע כמה בחירות באופן מושכל ובפרט לבחור נכון את סוג העץ שממנו תיבנה הגדר.

מהם השיקולים לפיהם בוחרים עץ לגדר?

על-מנת לענות באופן האופטימלי על השאלה מהו העץ המתאים ביותר לגדר שלכם, עליכם לשאול את עצמכם קודם לכן מספר שאלות חשובות. תשובות לשאלות אלה יעזרו לכם להבין איזה סוג עץ כדאי לכם לבחור וכמו כן יעזרו לאנשי מקצוע במחסן עצים להכווין אתכם לבחירה האופטימלית.

מטרת הגדר

השאלה הראשונה היא לאיזו מטרה מוקמת הגדר: ישנן גדרות עץ שתפקידן הוא בעיקר לשדרג את המראה של הבית מבחינה אסתטית וישנן גדרות שנועדו להקנות גם תחושת ביטחון. ניתן כמובן לרצות גם גדר שתבטיח גם מקסימום ביטחון וגם תתאפיין ביופי רב.

סגנון

עולם העיצוב לא מפסיק להשתכלל, וגם כשעל הפרק בניית גדר עץ האפשרויות מבחינת הסגנון רבות – ישנן גדרות עץ בעלות לוק כפרי, חמים ונעים, אחרות זוכות למראה מודרני יותר וישנן גם גדרות מעץ שמתהדרות בחזות יוקרתית ואקסקלוסיבית.

ממדי הגדר

באופן טבעי ישנו הבדל בין בחירת עץ לגדר קטנה לבין חיפוש עצים שישמשו לבניית גדר גדולה. בהתאם חשוב לאפיין את ממדי הגדר – גובה, רוחב, מרווח בין לוח עץ אחד למשנהו וכו'.

מסגרת תקציב

המגוון הרחב של האפשרויות שמציע כל מחסן עצים למכירה מקנה לנו את היכולת למצוא סוג עץ שמתאים גם למסגרת התקציב הנתונה, וזאת אחרי שווידאנו שהוא מתאים גם בכל ההיבטים הנ"ל.

גדר מעץ אורן – האופציה המשתלמת

עץ אורן הוא חומר גלם נפוץ במיוחד למגוון רחב מאוד של שימושים, הן בתוך הבתים שלנו והן מחוצה להם. גם כשעל הפרק בניית גדר עץ, הסוגים השונים של עצי האורן הם אופציה שכדאי לקחת בחשבון בזכות יתרונותיהם המשמעותיים: ראשית, עלותם נמוכה ובפרט זהו יתרון כשמדובר על גדר גדולה יחסית. שנית, מאוד נוח לעבוד עם עץ אורן ולעבד אותו לכל מטרה, ולמעשה במקרים תוכלו להקים את הגדר גם ללא אנשי מקצוע. שלישית, תחזוקת גדר עץ אורן פשוטה יחסית, ואם מקפידים לבצע אותה נכון, ובתדירות המומלצת, עצי האורן נהנים מעמידות גבוהה והגדר תשרת אתכם נאמנה במשך שנים רבות מאוד.

עץ איפאה לגדרות יוקרתיות וקשוחות

עוד עץ שמשמש את המין האנושי למטרות רבות מאוד, ובפרט כשמדובר על פריטים במרחבים החיצוניים, הוא איפאה. איפאה הוא עץ טרופי רב חוסן שגדל ביערות הגשם של ברזיל (ונכרת בכריתה מבוקרת, שמאפשרת ליער לחדש את עצמו). העמידות שלו – הן בפני פגעי מזג אוויר, הן בפני לחות ורטיבות והן בפני חרקים שעלולים להתגלות כמזיקים מאוד – הופכת אותו לאופציה אידיאלית לשימוש חוץ. מאחר שגדר מטבע חשופה לתנאי מזג אוויר שעלולים להיות בעייתיים וכן לחרקים, איפאה הוא אופציה מומלצת. יש לקחת בחשבון שעלות עץ זה גבוהה יחסית, אולם התמורה כאמור משתלמת מאוד, גם מבחינה אסתטית, שכן כמו כל עץ טרופי הוא משדר יוקרה ומבטיח שהגדר תהיה מרהיבת עין. אם בוחרים בגדר עץ מאיפאה חשוב לחדש את הצבע של העץ אחת לשנה או שנתיים.

סוגי גדרות עץ נוספים

בנוסף לשתי האופציות הנ"ל – גדר מעץ איפאה וגדר מעץ אורן – ישנן עוד שלל אפשרויות. כך למשל כשהמטרה היא מראה זרוק ונון-שלנטי ייתכן שהבחירה המתאימה ביותר עבורכם היא גדר במבוק, ולעומת זאת כשנדרש עץ קשה, חסון ועמיד במיוחד ניתן לבחור גם לוחות של עץ אלון (בין אם בגוון לבן ובין אם בעל גוונים אדמדמים), עץ מייפל (כשישנה בחירה בין הארד מייפל לבין סופט מייפל, בהתאם לצורך הספציפי של כל לקוח ולקוחה), צפצפה (אירופאית או אמריקאית), אגוז (אמריקאי או אפריקאי), ליבנה ועוד.

לכל אחד מסוגי העצים הנ"ל אסתטיקה אחרת, וכדי להבטיח הרמוניה מלאה בין הגדר לבין סביבתה, חשוב להגיע למחסן עצים שלא רק מחזיק במלאי רחב מאוד ומציע ללקוחותיו שפע אפשרויות, אלא גם מעסיק אנשי מקצוע מנוסים שיידעו להמליץ לכם על סוג העץ האופטימלי עבורכם.

למידע נוסף:
מחסן העצים של אורדילן
משטחי עץ למכירה

Rate this post
0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *