מיכלי עץ לאחסון והובלת ירקות ופירות

פירות וירקות הם כידוע אחד המרכיבים החשובים ביותר בתזונה שלנו, הבריאים ביותר וגם הטעימים ביותר. על-מנת שהם יגיעו מהשדות והמטעים והחממות אל המכולות והסופרמרקטים, ומשם אל הבתים שלנו, כשהם שלמים, טריים, ללא פגמים ומרשימים לא רק מבחינת הטעם אלא גם מבחינת המראה (שהרי בלא מעט מקרים אנחנו קונים ירקות ופירות עם העיניים, ומעדיפים במובהק את אלה שנראים אסתטיים במיוחד) חשוב להוביל אותם ולאחסן אותם באופן מושכל.

הדרך הטובה ביותר להוביל ולאחסן פירות וירקות היא באמצעות מיכלי עץ – ארגזים גדולים שעשויים מעץ איכותי ועמיד, שמבטיחים כי הפירות והירקות יהיו מוגנים מכל פגע ויגיעו במצב אופטימלי מהחקלאים לצרכנים.

על מה חשוב להקפיד כשמחפשים מיכלי עץ לפירות וירקות?

מיכלי עץ לפירות וירקות, הן למטרת הובלה והן לצרכי אחסון, חייבים בראש ובראשונה להיות עמידים לחלוטין.

קחו למשל ארגז ירקות או פירות שמתפרק בזמן שהוא מועמס על משאית – לכאורה נזק לא גדול אבל בפועל מדובר בעיכוב של ממש מבחינת פרק הזמן הנדרש להעמסת המשאית כולה, וכמובן שגם אם מדובר בכמות זניחה יחסית של פירות או ירקות, עדיין חבל על כל עגבניה שנקטפת ולא תגיע לצרכן או על כל אותם תפוחים שבמקום לשמש מזון לאדם כזה או אחר יתגלגלו אל מחוץ לארגז שהתפרק בטרם עת ובסופו של דבר יושלכו לפח.

מידת העמידות של ארגזי עץ שמשמשים להובלת פירות וירקות או לאחסונם נקבעת על פי מספר מרכיבים: תחילה, באופן טבעי, איכות העץ עצמו, כשכמובן שגם לעובי של קורות העץ שמהן נבנה הארגז חשיבות; שנית, איכות ייצור הארגז; ושלישית, איכות המרכיבים האחרים של אותם מיכלים מעץ – כלומר מסמרים, דבקים וכו'.

מהו כושר ההעמסה המקסימלי האופטימלי בהתאם לצרכים שלכם?

פרמטר מרכזי נוסף בבחירת מיכלי עץ למטרת הובלה ואחסון של ירקות או פירות הוא כושר ההעמסה המקסימלי של כל אחד מהארגזים שביניהם אתם מתלבטים.

כושר ההעמסה המקסימלי הוא כמובן המשקל המרבי של ירקות ופירות שאותו יכול המיכל לשאת, וכדאי לדעת שישנו מנעד רחב של אפשרויות מבחינה זו – החל מכמה מאות קילוגרמים ועד לכמה טון, ולמעשה ישנם גם ארגזי עץ קטנים יותר עבור מי שזקוק לפתרון אחסון או הובלה של כמויות קטנות יחסית של פירות וירקות.

בהקשר זה חשוב לזכור שאת אותם מיכלים מעץ צריך לפרוק ולהעמיס, כך שהמשקל המקסימלי שלהם מוגבל בין השאר גם על סמך האמצעים שבהם אתם משתמשים כדי לפרוק ולהעמיס, ובאילו עומסים הם יכולים לעמוד (וכמובן שלכל מיכל עץ שכזה יש פתח כניסה עבור הזרוע של המלגזה).

ארגזי עץ להובלה בקירור

לעתים ההובלה מתבצעת בתנאים מיוחדים, ובפרט הכוונה להובלה בקירור. במקרים אלה יש להשתמש בארגזי עץ שמיועדים למטרה זו, ושמבטיחים שמירה על תנאים אופטימליים לתכולת הארגז גם כשהטמפרטורות נמוכות.

דגשים נוספים

דגשים נוספים עבור מיכלי עץ שמשמשים להובלת ולאחסון פירות או ירקות הם שהקרשים חייבים להיות מהוקצעים ומלוטשים לגמרי, ללא קצוות חדים שעלולים לחתוך את הפירות והירקות.

בנוסף נדרשת הגנה מיוחדת בפני חלודה (לא של העץ, כמובן, אלא של רכיבי המתכת שצריכים להיות מגולוונים), וכן חשוב שהדבק לא יכיל חומרים שעלולים להזיק לפירות ולירקות.

מכלים מעץ

מיכלי עץ לאחסון והובלת ירקות ופירות
5 (100%) 1 vote
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>