מחזור משטחים משומשים

מחזור הוא נושא שזוכה לתשומת לב רבה לנוכח החשיבות העצומה של השמירה על כדור הארץ – אבל השימוש מחדש בפריטים שכבר לא מתאימים למלא את ייעודם המקורי הוא לא רק קונספט הכרחי בימינו אלא גם דרך נהדרת להפגין יצירתיות ולזכות בפריטים חדשים, מפתיעים וייחודיים.

משטחי עץ משומשים למשל ניתן לנצל לכמה מטרות גם אחרי שהם כבר לא מתאימים לשאת על גבם סחורות ומטענים. אופציה אחת היא פירוק המשטח וגריסת הלוחות כשהנסורת, בין השאר, משמשת לריפוד לולים ורפתות, אבל ישנן גם אופציות נוספות, מעניינות הרבה יותר.

רהיטים יפים וייחודיים

עץ הוא אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר בעולם ובפרט הוא משמש את תעשיית הריהוט.

גם משטחים משומשים ניתן להפוך לרהיטים יפים ועוד יותר מכך ייחודיים. דוגמה אחת היא שולחן קפה קטן ומתוק, כשלצורך המשטח שעליו נניח את הכוסות נשתמש בחלק ממשטח העץ המשומש שהוא שלם (כך שהכוסות תהיינה יציבות) ולטובת הרגליים נוכל לפרק חלק מהקורות של אותו משטח משומש.

דוגמה נוספת היא ספסל: חלק אחד של המשטח המשומש הופך למושב, חלק אחר למשענת, קורות עץ הופכות לרגליים ואם מוסיפים כריות בשלל צבעים מקבלים ספסל נוח, מקורי ובעלות כמעט אפסית.

רהיטים נוספים אותם ניתן ליצור על בסיס משטחי העץ המשומשים הם כיסאות נוח, מיטות ילדים (כמובן שחשוב לוודא שקורות העץ מוחלקות ומלוטשות ולא כוללות חלקים שעלולים להזיק לפעוט), שידות ועוד – הכל בהתאם לעד כמה שהדמיון שלכם מאפשר לכם להרחיק ובהתאם למיומנות הטכנית שלכם (ואגב, הרבה יותר קל מכפי שנדמה להפוך משטח עץ משומש לרהיט ואפילו לא נדרש לשם כך ציוד מיוחד או יקר).

מדפים

אופציה אפילו עוד יותר פשוטה עבור מחזור משטחי עץ משומשים היא מדפים.

כל מה שעליכם לעשות כדי לקבל מדפים יפים ועמידים הוא לפרק את המשטח המשומש, ובמידת הצורך לצבוע את הקורה שהופכת למדף (אם היא לא מספיק אסתטית לטעמכם או שאתם פשוט רוצים מדפי עץ צבעוניים שישמחו את העיניים).

כמו כן תוכלו להשתמש במסגרת של המשטח כמעין כיס שבתוכו ניתן להניח חפצים שונים שישלימו תמונה שובת לב.

דק עץ

אמנם ברוב המקרים על מנת ליהנות באמת מכל היתרונות של דק עץ כדאי לרכוש קורות עץ אשר מיועדות למטרה זו, ובחלק מהמקרים נדרשת גם התקנה מקצועית, אבל אם אתם זקוקים לדק עץ צנוע או רוצים לבנות דק שכזה עם הילדים כחלק מבילוי משפחתי יצירתי ומלבב, אפשר לנצל למטרה זו משטח עץ משומש.

העיקרון פשוט: פשוט מפרקים את המשטח ומשתמשים בקורות (אחרי שמוודאים שהן במצב סביר) כדי להקים את הדק – שיכול למשל להוות קישוט נהדר לגינה.

בית עץ

גם בית עץ רצוי לבנות באופן מקצועי מקורות עץ חדשות ועמידות, אבל אם אתם מספיק מיומנים בזיהוי מצבן של קורות העץ שמרכיבות את המשטח המשומש ויודעים בוודאות שניתן לסמוך עליהן גם במסגרת בית עץ בהחלט תוכלו להפוך משטחי עץ משומשים לבית עץ מרהיב עין.

לא מעט בני אדם ברחבי העולם כבר ניצלו את האופציה הזו, אם כי חשוב להדגיש שהיא מיועדת למקצוענים או למי שכבר צברו ניסיון נרחב בעבודות מסוג "עשה זאת בעצמך".

 

משטחים משומשים

מחזור משטחים משומשים
5 (100%) 1 vote
1 תגובה

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>