מחסני עצים לקניית משטחי עץ לעבודות שונות

עץ הוא חומר גלם משובח במיוחד ובעל יתרונות רבים. בהתאם אך טבעי הוא שהביקוש לעצים מסוגים שונים ובפרט למשטחי עץ נמצא במגמת עלייה מתמדת – שמחייבת את מחסני העצים שמציעים סחורה זו להתמקצע ולהשתכלל.

השימושים העיקריים של משטחי העץ

משטחים מעץ משמשים למגוון מטרות. העיקריות שבהן הן רצפת פרקט, דק עץ (אופציה נפוצה גם במרחבים הציבוריים, וגם בגני אירועים, בתי קפה, מסעדות, מלונות ועוד), משטחים לניוד סחורות וכן למפעלים שמייצרים מוצרי עץ שונים (כיסאות, שולחנות, שידות והאפשרויות עוד רבות ומגוונות).

משטחי עצים לשימוש חיצוני – דגשים חשובים

מחסנים רבים מציעים משטחים למכירה וחשוב לבחור מבין כל שפע המשטחים בחוכמה. בפרט ישנם דגשים מהותיים במסגרת רכישת עצים לשימוש חיצוני – למשל כשהמטרה היא הקמת דק עץ בגינה או סביב בריכה. במקרים אלה העץ חשוף לגורמים שונים שעלולים להזיק לו, ובפרט מדובר על פגעי מזג אוויר (שמש ישירה, לחות גבוהה, מים וכו') וכן על חרקים שחלקם מזיקים לעצים. על-מנת שהעץ לא יירקב ויתפורר, וכדי שבאופן כללי הבלאי לא יהיה מהיר יתר על המידה (סדקים, התבקעות וכו'), יש לבחור ראשית כל משטח עץ שמתאים לשימוש חיצוני. כמו כן יש לוודא שהמשטח עבר אימפרגנציה – תהליך שמגן על העץ מפני מזיקים שונים (אלא אם כן מדובר בעץ בעל יכולת להגן על עצמו מפני חרקים, דוגמת איפאה).

עוד כדאי לזכור כי במסגרת רכישת משטחי עץ מחיר המשטח הוא פרמטר חשוב, כמו בכל קנייה, אולם הבדיקה הנכונה היא לא של המחיר בלבד אלא של יחס העלות תועלת: במקרים רבים כדאי להשקיע סכום כסף גבוה מעט יותר על-מנת לזכות במוצר איכותי שימלא את ייעודו במשך שנים רבות ויספק מקסימום נחת.

איך תדעו שבחרתם נכון את מחסן העצים?

כשמחפשים משטחי עץ למכירה מגלים עד מהרה שישנם שפע מחסנים שמציעים סחורה מבוקשת זו. כדאי לזכור כי מחסני עצים הם מקומות שבהם תוכלו לקבל לא "רק" משטחי עץ איכותיים אלא גם עזרה – עזרה בבחירת משטח העץ האופטימלי עבור הצרכים הספציפיים שלכם. במקרים רבים הייעוץ המקצועי הינו יקר ערך אפילו יותר מהעצים עצמם, ועל כן הפרמטר העיקרי בבחירת מחסן עצים הוא רמת הידע והשירות. פרמטר משמעותי נוסף בבחירה הוא עד כמה רחב מלאי העצים שמציע כל מחסן, שהרי ככל שיש לכם אפשרויות רבות יותר כך מובטח לכם להגיע למשטח העץ האידיאלי מכל הבחינות.

אצלנו תוכלו למצוא משטחי עץ אורן, עץ לבן, איפאה, דובדבן, ליבנה, מהגוני, אלון אירופאי, אלון אמריקאי לבן, אלון אמריקאי אדום, מייפל קשה, מייפל רך ואלו הם רק חלק קטן מכל אותם סוגי עצים שמסופקים באורדילן – מחסן עצים שהצלחתו נשענת על ניסיון רחב היקף (החברה הוקמה כבר ב-1946!), על מקצועיות גבוהה ועל מחויבות מלאה לספק לכל לקוח את משטחי העץ האופטימליים עבורו ועבור הצרכים הספציפיים שלו.

האם ניתן לנצל גם משטחי עץ משומשים?

ככל שמתרחב היקף השימוש בכל הסוגים של משטחי עץ, כך גדלה באופן טבעי גם הכמות של משטחי עץ משומשים. בעידן שבו כמעט כולנו כבר מבינים היטב עד כמה חשוב לנסות ליישם את עקרונות הקיימות המרכזיים (Reduce, כלומר הפחתה של הצריכה, Reuse, כלומר שימוש נוסף בפריטים, ו-Recycle, כלומר מחזור של פריטים שכבר אין שום דרך לנצל אותם), אך טבעי שנשאף להפיק תועלת גם ממשטחי העץ המשומשים.

בהקשר זה חשוב להבחין בין שני סוגי משטחי עץ: ישנם לוחות עץ גדולים שמשמשים למגוון רחב של מטרות, וישנם משטחים מעץ שמהותם היא בסיס לנשיאת ארגזים במסגרת הובלת סחורות בדרכים שונות. משטחי עץ משומשים שמצבם תקין יימכרו מחדש, בדרך כלל במחיר מופחת. משטח עץ שכבר לא יכול למלא את ייעודו ניתן להפוך לנסורת (שחיונית לשלל מטרות), ובכך להפיק ממנו תועלת נוספת ולממש את עיקרון ה-Reuse, וישנם מקרים שבהם אנשים פרטיים יצירתיים מוצאים משטח עץ שכבר אינו תקין והופכים אותו לאדניה מלבלבת או מנצלים אותו באופן יצירתי אחר.

עוד כדאי לציין כי הקפדה על רכישת משטחי עץ איכותיים תורמת גם היא לשמירה על הסביבה, שכן משטח עץ שיוצר מעץ איכותי וטופל היטב ימלא את ייעודו למשך זמן רב יותר וכך הניצול של המשאב יהיה מיטבי.

ייצור משטחי עץ בהתאמה או במידות סטנדרטיות למכירה
מחסן עצים – עץ להתקנת דקים

נשמח אם תתנו דירוג
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>