תמונה מחסן עצים - אורדילן

מחירון מחסני עצים

עץ הוא חומר גלם נפוץ במיוחד, ובהתאם מחסן עצים הוא מקום שמגיעים אליו אנשי מקצוע רבים מאוד כדי להצטייד בסוג העץ הספציפי הנחוץ להם. באופן טבעי אחד השיקולים בכל בחירה הוא העלות הכספית, ובעמוד זה תמצאו פירוט של כל סוגי העצים הקיימים ורמות המחירים שלהם.

עץ אורן

התפוצה הרחבה של הסוגים השונים של עץ זה ברחבי העולם – מקליפורניה דרך רוסיה ופינלנד ועד אסיה, כולל המזרח התיכון – הופכת אותו לנפוץ במיוחד גם בתעשיות השונות. למעשה, אין כמעט מחירון של מחסן עצים שלא תמצאו בו את האורן. המחיר של האורן נקבע בהתאם לרמת האיכות של כל מוצר ספציפי, ועוד כדאי לדעת שניתן לרכוש לוחות מעץ אורן בשלל מידות.

בין השאר אפשר לייצר מעצי אורן קורות מוקצעות, גלריות, דקים ועוד. האורן ממוקם בטווח המחירים הנמוך יחסית, כולל במקרים שבהם רמת האיכות גבוהה – עוד סיבה טובה לכך שמדובר באופציה פופולרית מאוד.

עץ לבן

כשמגיעים אל מחסן עצים מחירון עדכני יכלול בדרך כלל גם עצים לבנים. עץ לבן משמש לייצור אריזות, רהיטים כגון דלתות פנים ומערכות ישיבה, משטחים וכמו כן ניתן למצוא אותו בתעשיית הבניה. בדומה לעצי האורן, גם העצים הלבנים הם מקבוצת העצים הרכים, נוח מאוד לעבוד איתם והמחירים שלהם נמוכים.

עצי אלון

בכל מחסן עצים מחירון החברה כולל גם לפחות חלק מסוגי עצי האלון. בין האפשרויות הבולטות: אלון אמריקאי (לבן או אדום), אלון אירופאי ואלון מבוקע.

המאפיינים העיקריים של עצי אלון הם צפיפות סיבים גבוהה, עמידות מרשימה ביחס למזיקים ולפטריות, תכולת חומצה טאנית גבוהה ובחלק מהמקרים מידות גדולות – כך שניתן להשתמש בעץ לשלל מטרות. בעיקר מיוצרים מעצי אלון דלתות, חלונות וחיפויי רצפה, וגם בתעשיית הבנייה נעשה בו שימוש.

מבחינת מנעד המחירים, עצי האלון שייכים לטווח הביניים.

עצי אגוז

גם האגוז נחלק לסוגים שונים, ובפרט האמריקאי והאפריקאי. מחיר עץ אגוז דומה פחות או יותר למחירי עצי אלון, והתועלת שלו גדולה – בין השאר בזכות העמידות למים. הגוון הדומיננטי של האגוז האפריקאי הוא חום בהיר, ואילו זה של האגוז האמריקאי – חום כהה יותר. בשני המקרים והחזות של העץ פראית משהו. בהתאם גם למוצרים שמיוצרים מאגוז יש אישיות של ממש.

דובדבן

סימן ההיכר של עץ הדובדבן הוא הגוונים האדמדמים שלו, שמקנים לו מראה ייחודי. באופן טבעי לכל מחסן עצים מחירון שלו, אבל ככלל הדובדבן הוא לא אחת האופציות היקרות. מצד שני העמידות שלו בינונית, ולכן הוא מתאים רק לשימושי פנים – שם הוא בהחלט מתבלט לטובה בזכות החזות שובת הלב.

איפאה

עץ טרופי מרהיב עין שממוקם בקצה היקר של הסקאלה, ביחד עם עצים טרופיים אחרים כמו טיק ומהגוני. האיפאה מגיע מברזיל, וליתר דיוק מיערות הגשם של האמזונס – ובהתאם מדובר באחד העצים העמידים והקשוחים ביותר שיש, הן בפני פגעי מזג אוויר והן ביחס לחרקים מזיקים. יתרון נוסף של האיפאה הוא גוון השוקולד העמוק, ובסך הכל השילוב של האיכויות האסתטיות עם אלה הפונקציונליות הופך עץ זה לאופציה כדאית במקרים רבים, גם אם המחיר כאמור יחסית גבוה. בפרט מושלם האיפאה לדקים סביב בריכה, במרחבים ציבוריים ובכל מקרה שבו רוצים לשדר יוקרה מנצחת.

אולי יעניין אותך גם

מחירון מחסני עצים
5 (100%) 1 vote
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>