תמונה של עץ - אורדילן רקע 2

לוחות עץ למכירה

עץ הוא חומר גלם נפוץ מאוד, גם בזכות היתרונות הרבים שלו וגם בזכות העובדה שהוא משמש לשלל מטרות – רהיטים, פרגולות, מטבחים ואפילו מבני עץ. הבסיס בכל מקרה הוא בחירה נכונה של לוחות העץ שמהם מיוצרים כל הפריטים הנ”ל, ובעמוד זה תמצאו מידע רלוונטי לבחירה.

משטחים - אורדילן

סוגי הלוחות

החלוקה הראשונה היא לפי הסוגים השונים של לוחות עץ למכירה: עץ מלא, סיבית, שבבית ולבוד.

  • עץ מלא – עץ שלא עבר תהליכי עיבוד ולא כולל חומרים כימיים. בהתאם כדאי למשל לבנות בעזרתו רהיטים לילדים ובמיוחד אם ההורים רוצים לוודא שהילדים לא ייחשפו לכימיקלים שונים. עץ מלא הוא גם בעל חוסן רב והעמידות שלו גבוהה. עץ מלא נחלק לעצים רכים (למשל אורן) ועצים קשים (למשל טיק).
  • עץ לבוד – הלבוד, שמוכר יותר גם בכינוי סנדוויץ’, וזאת על שום שיטת הייצור של לוחות אלה שכוללת הדבקת שכבות שונות של עץ זו על זו, במבנה של שתי וערב, מתאים לשלד של מטבחים ולארונות. העצים המתאימים לייצור סנדוויץ’ הם צפצפה וליבנה, ויש עוד. ככל שיש יותר שכבות בסנדוויץ’, כך לוחות עץ לבוד זוכים לעמידות גבוהה יותר.
  • סיבית – לוחות שמורכבים מסיבים של עץ שהודבקו יחד. MDF הוא סוג ספציפי של סיבית, שמתאפיין בצפיפות בינונית (medium density fiberboard), היתרון העיקרי של לוחות עץ למכירה מסוג זה הוא המחיר הנמוך שלהם אבל גם העמידות שלהם יחסית נמוכה.
  • שבבית – לוחות שבבית מיוצרים משבבי עץ, כשבאופן דומה לסיבית ישנה חשיבות רבה לאיכות הדבק. גם במקרה זה העלות הנמוכה היא היתרון המשמעותי. מדפים למשל ניתן לייצר משבבית.

סוגי העצים

דרך נוספת לחלק לוחות עץ למכירה לקטגוריות שונות היא בהתאם לסוג העץ עצמו, ובפרט ישנה הבחנה בין עצים רכים לעצים קשים. העצים העיקריים שמשמשים לייצור לוחות הם:

  • אורן – עץ נפוץ מאוד וזול יחסית. אחד המאפיינים הבולטים שלו הוא “עיניים” שמצד אחד יוצרות פגם מסוים במראה ומצד שני גם מקנות לו ייחודיות.
  • טיק – עץ בעל מראה יוקרתי ועמידות גבוהה מאוד. מתאים למשל לייצור שידה שתוסיף מכובדות לסלון.
  • דובדבן – עוד עץ שניתן לייצר ממנו פריטים מרשימים מאוד, בעיקר בזכות הגוון האדמדם.
  • ארז – לוחות עץ ארז למכירה משמשים בעיקר לייצור ארונות לחדרי שינה, בין השאר בזכות העובדה שעץ זה דוחה עש.
  • אלה – עץ לא יקר שניתן לייצר ממנו פריטי ריהוט מגוונים. הרגישות שלו ללחות הופכת אותו לפחות מתאים לחדרי רחצה ומטבחים.

על מה חשוב להקפיד כשמחפשים לוחות עץ למכירה?

בין אם אתם זקוקים ללוחות עץ לצורך ייצור מטבח, בין אם המטרה היא בניית מזנון ובין אם לוחות עץ לבנייה, בכל מקרה חשוב להגיע למחסן עצים שידוע במבחר הרחב של האפשרויות ובהקפדה הבלתי מתפשרת על האיכות. במקום כזה תקבלו גם ייעוץ מקצועי שיעזור לכם למצוא את הלוחות המתאימים לכם ביותר, בכל מסגרת תקציב, וגם לוחות עץ למכירה באיכות גבוהה. בנוסף מחסנים אמינים ו-ותיקים בתחום מקפידים לייבא רק עצים שעברו כריתה מבוקרת, ובכך מסייעים לשמור על הסביבה – תועלת בלתי מבוטלת בעידן שבו כבר אי אפשר להתעלם יותר ממשבר האקלים.

אולי יעניין אותך גם:

 

לוחות עץ למכירה
5 (100%) 1 vote
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>