משטחי עץ משומשים

כולנו כבר יודעים עד כמה חשוב לשמור על כדור הארץ, שהרי נכון לעכשיו אין מקום אחר ביקום שניתן לחיות עליו. בין הדרכים בהן ניתן להפחית את זיהום האוויר שמאיים לפגוע באיכות החיים של כולנו, ובעצם לא מאיים אלא פוגע בפועל, מוכרות במיוחד הן שלושת ה-R-ים: recycle, reuse, reduce. שימוש נוסף במשטחי עץ ישנים הוא דוגמה מצוינת ל-reuse (ובחלק מהמקרים ל-recycle כשמשטח העץ כבר לא מתאים יותר לשימוש זה ואז גורסים אותו ומהנסורת מפיקים מוצר אחר, למשל ריפוד בלולים ורפתות).

שחיקה ניכרת

משטחי עץ משמשים בעיקר לשינוע סחורות ולאחסון פריטים כאלה ואחרים. גם האחסון יוצר שחיקה ניכרת ועוד יותר מכך במהלך השינוע סופגים המשטחים לא מעט חבטות ונאלצים להתמודד עם תנאים לא פשוטים ועל כן ישנה כמות בלתי מבוטלת של משטחי עץ שכבר לא יכולים למלא את ייעודם כפי שהם.

השלכת משטחים אלה לאשפה רק בגלל שהם כבר לא מתאימים לשינוע סחורות או כבסיס לאחסון אינה כדאית – שהרי בייצורם הושקעו לא מעט משאבים, ובפרט נכרתו לשם כך עצים, ועל כן שימוש מחודש כזה או אחר הוא הפיתרון המומלץ.

תהליך "הצלת" המשטחים המשומשים

יצרני ומשווקי עץ ובפרט חברות העוסקות במשטחי עץ אוספות משטחים פגומים (כלומר רוכשות אותן, שהרי גם למשטחים המשומשים יש תועלת וערך כספי), ממיינות אותם על מנת לדעת אילו משטחים ניתן לשפץ ובעצם להמשיך להשתמש בהם כמשטחים ואילו משטחים נידונו לפירוק או גריסה על מנת שניתן יהיה להמשיך ולנצל את חומר הגלם יקר הערך.

היתרונות של המשטחים המשומשים

אם חיפשתם משטחי עץ משומשים מחיר אז תדעו שאצלנו הם מגיעים בכל המידות ובכל הסוגים (קוביות או קורות, פתוחים או סגורים) ועל כן כל מי שזקוק למשטחים יכול לבחור באופציה הזו – וליהנות משני יתרונות עיקריים: ראשית המחיר הנמוך יותר ביחס למשטחי עץ חדשים, ושנית, הידיעה כי תרם, ולו במעט, להפחתת הפגיעה בכדור הארץ.

הפיכת משטח עץ משומש לרהיט ייחודי

כאמור משטחי עץ משומשים משמשים בעיקר להפקת נסורת או שחוזרים למלא את ייעודם המקורי לאחר שיפוץ ותיקון – אבל ישנה עוד אופציה, יצירתית ומקורית: רהיט יוצא דופן ורב עניין.

כשמסתכלים על משטח עץ קצת קשה לראות בו פוטנציאל לרהיט אבל אנשים יצירתיים, בין אם מדובר באנשי מקצוע ובין אם בחובבים, בהחלט יכולים להפוך משטח משומש לרהיט חדש – לגינה וגם למרחבים הפנימיים בכל בית. בפרט ניתן בקלות יחסית להפוך משטח עץ למדפים, אבל כידוע אין גבול לדמיון.

 

אולי יעניין אותך קריאה נוספת על:

משטחי עץ משומשים
3 (60%) 7 votes
4 תגובות
  1. דוד מלכה
    דוד מלכה says:

    ברצוני לרכוש משטחי עץ פשוטים במידות סטנדרטיות להעמסת תוצרת חקלאית לשוק מקומי .

    להגיב

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>