עיצוב פנים באמצעות בנייה מעץ

עיצוב הפנים של מבנה הוא תחום בשדה המשחק האדריכלי, והתכלית שלו היא תכנונם ושינויים של חללים פנימיים בתוך מבנה נתון. מבחינה מעשית מדובר באוסף של פעולות הנוגעות לארגון המרחב, לבחירה ברהיטים ובפריטים עיצוביים, לבחירת חומרי הגלם וכן הלאה. המפתח לעיצוב מוצלח הוא יצירת שילוב אידיאלי בין הפן הפרקטי של העיצוב לבין זה המעשי, ובעיקר להתאים אותו לאופי החיים במבנה ולדרישות של אלה המשתמשים בו.

אחת הבחירות המקובלות בשנים האחרונות, ובאופן מסורתי בכלל, היא באלמנטים שונים מעץ. המגמה הזו אינה צריכה להפתיע, על רקע העובדה שלעיצוב פנים באמצעות בנייה מעץ יש שורה ארוכה של יתרונות.

אז למה לבחור בעץ?

עץ נחשב במידה רבה לחומר גלם אידיאלי לעיצוב פנים. הסיבה הראשונה לכך היא שעץ מעלה באופן כמעט אוטומטי קונוטציות של חום ושל אינטימיות – זה לא מקרי שבתים כפריים, המבוססים על האלמנטים האלה, מעניקים לעץ חלק ניכר מתשומת הלב בעיצוב שלהם. העץ מעניק "אופי" למבנה, וזה עוד בלי להתייחס לעובדה שסוגים איכותיים של עץ הם מרשימים מאד מבחינה אסתטית.

אנחנו חיים כיום בעידן של אינדיבידואליזם, שבו רבים מעוניינים שהמבנה שלהם יהיה ייחודי במראה ובעיצוב שלו. גם מהבחינה הזו העץ מספק חדשות טובות. קודם כל, יש היצע רחב של עצים, גוונים וטקסטורות, כך שכל אחד יכול לבחור את האלמנטים המתאימים ביותר לתפיסה העיצובית ולרצונות שלו. לצד זה, העיבוד של רוב סוגי העץ נחשב לפשוט יחסית, כך שקיימת אופציה להתאמה של מאפייני העץ הספציפי לצרכים של הלקוח ושל החלל.

כאשר אנחנו ניגשים למלאכת עיצוב הפנים, אנחנו מעוניינים לשמור על תקציב סביר ככל האפשר. אמנם יש סוגים של עץ שהם יקרים יותר מאחרים (עץ טבעי, למשל, יהיה יקר יותר מעץ סינתטי או חצי סינתטי), אבל הדגש תמיד מושם על רמת מחירים סבירה. המשמעות היא שאין צורך להתפשר בעת בחירת הרכיבים השונים של העיצוב.

כך עושים זאת נכונה

גם אם נקודת ההתחלה של עיצוב פנים המתבסס במידה זו או אחרת על עץ היא גבוהה, עדיין חייבים לדעת כיצד לבצע את העבודה. בנייה מעץ איננה הליך טכני בלבד, אלא מקצוע או אפילו אמנות לכל דבר ועניין. חשוב שהגורמים שלוקחים על עצמם את המלאכה ידעו לבצע את עבודתם נאמנה, תוך "תרגום" הצרכים של הלקוחות לכדי פעולות שמבוצעות על גבי העץ עצמו ובאמצעותו.

כאן כבר צריך לשאול על שיתוף הפעולה בין מעצבי הפנים לבין אנשי מקצוע אחרים המשתלבים בתהליך. מעצב הפנים אינו אמור לבצע עבודות בעץ, אבל בהחלט יכול להחליט יחד עם הלקוח שלו  מה לעשות וכיצד. התיאום בין אנשי המקצוע השונים הוא הכרחי בדרך להצלחת המשימה. יש מעצבי פנים שעובדים עם אנשי מקצוע בתחום הבנייה, הנגרות ועבודות העץ, מה שיכול לפשט את התהליך בצורה דרסטית.


 

 

נשמח אם תתנו דירוג
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>