יבוא עץ לבניין

יבוא עץ לבניין

עץ הוא חומר גלם נפוץ במיוחד. אפשר למצוא אותו בשולחנות, בכיסאות, בארונות, שידות, מיטות, פרגולות, דקים ועוד ועוד מוצרים שכולנו משתמשים בהם. כמו כן נעשה שימוש רב בעץ במסגרת ענף הבנייה. מאחר שישראל היא מדינה יחסית קטנה, ואין בה יותר מדי מקום פנוי לעצים, חלק גדול מחומר הגלם הזה מגיע לארץ מכל רחבי העולם. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע על סוגי העצים המיובאים לישראל, המדינות שמהן הם מגיעים והדרך הטובה ביותר למצוא את העץ האידיאלי עבורכם.

עצים גושניים ועצים רכים

החלוקה העיקרית של עצים מיובאים לבניין היא לעצים גושניים ועצים רכים. בקטגוריה הראשונה ישנם עצים מסיביים שמתאימים לבנייה של משקופים, רצפות עץ, דלתות, דקים, חיפויי קיר ועוד. בקטגוריה השנייה העצים רכים ביחס לעצים גושניים אבל עדיין חסונים ועמידים לשנים רבות. בין השאר נעשה שימוש בעצים רכים לטובת מסגרות לחלונות, ריהוט פנים וגם כשבונים פיגומים לאתרי בנייה.

אילו עצים מיובאים לארץ?

יבוא עץ לבניין הוא תחום נרחב במיוחד. בין העצים שמיובאים לישראל בולט במיוחד האורן הפופולרי מאוד אשר מגיע גם מקליפורניה, גם מרוסיה וגם מפינלנד (וגם גדל בארץ, אגב). עץ נוסף שנעשה בו שימוש בענף הבנייה על כל תת הענפים שלו הוא האלון – חלק מעצי האלון מיובאים מאירופה וחלק גדלים בארה"ב ועושים את דרכם אלינו ממדינה זו. גם הצפצפה יכולה להיות ממקור אירופאי וגם ממקור אמריקאי.

עוד עץ שניתן למצוא במחסני היבואניות השונות הוא המייפל, שמוכר גם בשם אדר. מייפל הוא הסמל הלאומי של קנדה, אבל צומח גם במדינות נוספות. עץ בוק מיובא למשל מגרמניה, ואילו עצי אגוז שגם הם נפוצים לצורך ייצור מוצרים לבנייה ולמגורים מיובאים לארץ מאפריקה ומאירופה.

יערות האמזונס הם עוד מקור לעצים לבנייה. בפרט מגיעים אלינו מברזיל עצי האיפאה. עצים טרופיים אחרים הם הטיק שצומח למשל בבורמה, והאירוקו שגדל במדינות מזרח אפריקה.

יבוא אחראי וכריתה מבוקרת

בעידן שבו משבר האקלים הופך לממשי מיום ליום, וכשהתרומה של העצים לצמצום זיהום האוויר ותופעות בעייתיות אחרות ברורה, חשוב מאוד למצוא איזון בין צרכי ההווה לבין האחריות לשמירה על כדור הארץ כך שישרת אותנו גם בעתיד.

בשנים האחרונות יותר ויותר מדינות מיישמות מדיניות של כריתה מבוקרת ואחראית – כזו שמאפשרת ליערות להצמיח את עצמם מחדש גם אחרי שחלק מהעצים נכרתים לטובת כל המוצרים החיוניים לנו. בהתאם יבוא עץ לבניין ע"י חברות אחראיות מבוסס על כריתה מבוקרת.

איך למצוא את העץ האידיאלי לכל צורך?

יבוא עץ לבניין מחייב היכרות מצוינת עם מגוון רחב מאוד של שווקים במדינות שונות באירופה, אפריקה, דרום אמריקה, צפון אמריקה ואסיה. יבוא עצים נשען גם על ניסיון, כדי לספק את הסחורה האיכותית ביותר שאפשר במחירים נמוכים ככל האפשר.

בהתאם ההמלצה לכל מי שזקוק לעצים, לכל צורך שהוא, היא להתנהל מול חברת יבוא עצים לבנייה עם ניסיון נרחב. במחסנים של חברה כזו ניתן למצוא מגוון רחב של עצים מכל הסוגים, ובנוסף תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי שיעזור לכם להבין מהי הבחירה הנכונה ביותר בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם.

אולי יעניין אותך גם

יבוא עץ לבניין
5 (100%) 1 vote
0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>